Yangın Eğitimi

Yangın Eğitimi ile kursiyerlerin; İtfaiyecilikle ilgili temel kavramlar tanımaları, Yanma ve yangın ile ilgili kavramlar tanımaları, Yanma ve yangın ile ilgili sınıflama tanımaları, Yangın söndürmede kullanlan yöntemleri kavramaları, Yangınların nedenlerini ve etkenlerini kavramaları, Yangınları önleyici tedbirleri almaları, Yangın söndürmede kullanılan maddeler hakkında bilgi edinmeleri, Yangın söndürmede kullanılan araç gereç, malzeme ve cihazlar tanımaları, Yangın yerindeki tehlikeleri sezmeleri, Yangın neden olduğu kayıplar kavramaları, Oluşabilecek bir yangına ilk müdahaleyi doğru olarak yapmaları, Yangın ihbar ve personel hareket biçimini kavramaları, Kişisel koruyucu cihazlar ve teçhizat doğru şekilde kullanmaları, Acil durum eylem planın kavramaları, Yangına müdahale ekiplerini oluşturmaları, Yangına müdahale tekniklerini doğru olarak uygulama becerisi kazanmaları, İlk yardım ve kurtarma bilgisine sahip olmaları, İtfaiye araç ve gereçlerini tanmaları,  Fiilî yangın söndürme becerisi elde etmeleri hedeflenmektedir.

Eğitimin Süresi
Teorik yüz yüze ve uzaktan olmak üzere toplam 20 Saat

Eğitime Giriş Koşulları
Yangın Eğitimi kurs programına katılabilmek için; En az 13 yaşını bitirmiş T.C vatandaşı okuryazar olmak gerekmektedir. 1 adet kimlik fotokopisi ile başvuru yapılmaktadır.

Eğitmen
Eğitim Yangın Eğitimi konusunda profesyonel uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Eğitimin İçeriği
Yangın Eğitimi içerik programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz…

Eğitim Yeri
Eğitimler İstanbul Merkez Ofisimizde veya Firma İçi Eğitim Salonlarında düzenlenmektedir.

Sertifikasyon
Eğitim sonrasında yapılacak olan değerlendirme sınavında 100 üzerinden 60 ve üzeri puan olan katılımcılar “Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika” almaya hak kazanacaklardır. Yeterli puan alamayan adaylara ise “Katılım Sertifikası” verilecektir.

Eğitimin Ücreti ve Başvuru
Eğitim ücreti ve başvuru hakkında 0216 358 24 20 – 0542 459 72 64 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Katılımcı Sayısı
Maksimum 20

 

BİZE ULAŞIN

error: İçerik Korumalıdır !!