Etkili İletişim Eğitimi

Etkili İletişim Eğitimi, doğru iletişimi kurma, bu iletişimi sürdürme, kendilerini motive etme ve kurum içerisinde birbirlerini motive etme konusunda ihtiyaç duyacakları bilgileri içererek gerekli yöntem, teknik ve uygulamalar ile destekler ve performanslarını artırmayı amaçlar.

Eğitimin Süresi
1 Gün (Toplam 8 Saat)

Eğitime Giriş Koşulları
Etkili İletişim Eğitimi kurs programına katılabilmek için; En az 13 yaşını bitirmiş T.C vatandaşı okuryazar olmak gerekmektedir. 1 Adet Kimlik fotokopisi ile başvuru yapılmaktadır.

Eğitmen
İletişim fakültelerinden mezun, kişisel gelişim eğitimlerinde uzmanlaşmış eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. 

Eğitiminin Konusu
Çalışanlar, şirketlerinin entellektüel sermayeleridir. Günümüzde X, Y ve Z kuşaklarının birlikte çalıştığı ortamlar, bu sermayenin yönetilmesini zorlaştırmakta ve çok yönlü planlamalar yapmayı gerekli kılmaktadır. Özellikle, MAVİ VE GRİ yakalı çalışanlar artık üst yönetim ve insan kaynaklarından daha fazla fark edilme ve takdir bekliyor. Bu takdirin, beyaz yakalılarda olduğu gibi, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri ile de desteklenmesini istiyorlar. Böylece, kendilerinin kuruma iş gücü katkılarının getirisi olan maddi karşılığın yanı sıra, bireysel ve mesleki gelişim açısından da kazanmak istiyorlar.                                                                                                                                     

İletişim kavramı, hayatımız boyunca yaşadığımız sorunların büyük bir kısmının kök nedenini oluşturuyor. Öyle ki, iletişim engellerimizi ortadan kaldırırsak yaşadığımız sorunların ve engellerin neredeyse tamamı önemini kaybediyor. Bu yüzden iyi bir iletişimci olmak, mutlu ve huzurlu bir yaşam için altın bir anahtar değerindedir. Ayrıca kişilerin önce kendilerini, sonra da çevrelerini motive etmeleri de başarıya ulaşma konusunda oldukça etkilidir.

Eğitimin İçeriği
İletişim Kavramı

İletişim ve Empati
Aile içi iletişim
Çalışanlarla iletişim
Sözlü İletişim (Diksiyon) ve Sözsüz İletişim (Beden Dili)
İletişimde Önemli Bir Konu: Sağ Beyin – Sol Beyin
İletişimde Geribildirimin Önemi
Motivasyon Kavramı
İçsel ve Dışsal Motivasyon
Fark Yaratın, Farkı Fark Ettirin
Gelişim Önerileri
Uygulamalar

Eğitim Yeri
Eğitimler İstanbul merkez ofisimizde veya firma içi eğitim salonlarında düzenlenmektedir.

Sertifikasyon
Katılım sertifikası, eğitim notları

Eğitimin Ücreti ve Başvuru
Eğitim ücreti ve başvuru hakkında 0216 358 24 20 – 0542 459 72 64 numaralı telefondan veya info@focusmeslekiegitim.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Katılımcı Sayısı
Maksimum 20

BİZE ULAŞIN

error: İçerik Korumalıdır !!